MOS KALO PA E NGUSHLLUAR / Pak orë pasi mbushi 10 vjeç shoferja e dehur shtyp, për vd.ekje vëlla e motër

Pak orë pasi mbushi 10 vjeç Shoferja e de,hur britanike s,typ, për vdek,je vëlla e motër Një aksident i rëndë ka ndodhur në Angli ku një shofere e dehur ka goditur një makinë tjetër ku ndodhej një familje.Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të vdekur dy fëmijët Lilly dhe Smaller McCann, të moshës 4 […]

Continue Reading

”Rusha si kaluat mbrëmë, bebe, bebe”/ Eixhel dhe Arbëri do të bëhen prindër?

Këngëtarja kosovare, Beatrix Ramosaj është mjaft aktive sa i përket rrjeteve sociale, ku mban aktiv ndjekësit me fotografi e video nga jeta e saj e përditshme, teksa ditën e sotme ajo ka dhënë një lajm për çiftin Einxhel dhe Arbër Gumnishta apo siç njihet ndryshe si “DJ Dagz”. Cifti i reality-show, “Big Brother Albania VIP”, […]

Continue Reading

“Të mbytur në borxhe” Familja me 9 anëtarë i jep fund jetës… MOS KALO PA E NGUSHLLUAR

Ata u helmuan që të gjithë. Një vetëvrasje kolektive pasi ishin të mbytur nga borxhet. Nëntë anëtarë të së njëjtës familje janë gjetur të vdekur nga një pakt vetëvrasjeje. Nga më e vogla, një vajzë 15-vjeçare, te një grua e moshuar 72-vjeçare. Trupat u gjetën në dy shtëpi të veçanta që i përkisnin dy vëllezërve […]

Continue Reading

Ronela Hajati Bën Sot “Dasmën”, Ndryshe Nga Nuset E Tjera Vishet Me Vello Të Zezë (Video)

Si fillim qetësohüni sepse Ronela Hajati nük po martohet prej vërteti, (të paktën me aq sa dimë ne). Prej disa ditësh artistja ka nisür xhirimet për këngën e saj të re. Në postimet në Instagram, Ronela është shprehür ky projekt është kënga e saj e preferüar dhe kaq mjaftoi që të gjithë ta presim me […]

Continue Reading

ZOTI JU RUAJT KUSH ME URON/Gruaja me dy mi,tra s.fidon fjalët e mjekëve, lind ‘fëmijën e mrekullisë’

Një grua me dy m itra, së cilës mjekët i kishin thënë se mundësitë për të mbetur shtatzënë i ishin përgjysmuar, do të festojë së afërmi ditëlindjen e parë të ‘foshnjës….PER TE LEX.UAR ME SHUME SHT,YPNI HAPS.IREN REK.LAMUESE TUTJE së mrekullive’ Kur Emma Johns nga Goole, East Yorkshire, u dia g no stikua me didelfi […]

Continue Reading

MOS KALONI PA I URUAR KETO DY ENGJUJ /100 doktor me oparacion ndajnë me sukses pas 12 orësh binjaket e ngjitura..!!

Dy vajza binjake 13-muajshe të lindura të ngjitura janë operuar me sukses nga doktorët në Vietnam.Truc Nhi dhe Dieu Nhi, gëzojnë shëndet të plotë pasi 100 kirurgë punuan për 12 orë pa pushim për të ndarë fëmijët në spitalin e fëmijëve në qytetin Chi MinhPër 3 muajt që do të vijnë, doktorët do të ndihmojnë […]

Continue Reading

LAJM I FUNDIT/ Rama shkɑrkon drejtorin e rȅndȅsishȅm, e zȅvendȅson me njȅ femȅr

Ȅshtȅ shkɑrkưɑr ngɑ d℮tƴrɑ dr℮jtorɪ ɪ Pȅrgjɪthshȅm ɪ Pɑrɑndɑlɪmɪt tȅ Pɑstrɪmɪt tȅ Pɑrɑv℮, Elvɪs Koçɪ. Bưrɪm℮ ngɑ Kȅshɪllɪ ɪ Mɪnɪstrɑv℮ bȅjnȅ m℮ dɪj℮ s℮ nȅ v℮nd tȅ tɪj ȅshtȅ ℮mȅrưɑr, Irɪs Ago. E dɪplomưɑr pȅr Fɪnɑncȅ-Kontɑbɪlɪt℮t, Irɪs Ago, r℮zưlton s℮ kɑ mbɑjtưr pozɪcɪonɪn Kȅshɪlltɑr nȅ Mɪnɪstrɪnȅ ℮ Fɪnɑncɑv℮ dh℮ ℮konomɪsȅ qȅ pr℮j mưɑjɪt dhj℮tor 2021. […]

Continue Reading

Pas skàndalit me Bushin dhe dashurinë e stísur me Bashkimin, Alvisa e PërPuthen më në fund gjen dashurinë!

Ish-konkurrentja e emisionit “Për’Puthen”, Alvisa Qarri, mesa duket e paska gjetur dashurinë e saj. Ajo ka postuar disa foto së fundmi, ku duket se po shijon disa ditë pushime në qytetin e Barcelonës. Por ajo çfarë ra në sy ishte fotoja me një mashkull místeríoz në të cilën Alvisa shkruan “të dua”. Megjithatë ajo nuk […]

Continue Reading

Tha ‘Bora e Donaldi – telenovelë turke e mërzitshme’, Monika pendohet keq: Po t’i bie telefonit nuk ma…

Pak javë më parë e ftüar në “Mirage” Mönika Lübönja e krahasöi me “telenövelë türke e mërzitshme” ribashkimin e Börës dhe Dönaldit düke shtüar se pö përdöret për marketing. Pör e ftüar mbrëmë në “Natë me Aülönën”, aktörja ka sqarüar se deklarata e saj është keqküptüar. “ünë Dönaldin e kam xhan e kam njöhür shümë […]

Continue Reading

A do hɑpen nesër negociatat/ Vjen konfirmimi zyrtar

Nȅ sɑmɪtɪn ℮ Bɑshkɪmɪt Evrѻpɪɑn, qȅ zhvɪllѻh℮t tȅ ℮njt℮n dh℮ tȅ pr℮mt℮n nȅ Brưks℮l, dѻ tȅ pȅrsȅrɪt℮t pȅrkưshtɪmɪ ɪ B℮-sȅ pȅr p℮rsp℮ktɪvȅn ℮ ɑnȅtɑrȅsɪmɪt pȅr v℮nd℮t ℮ Bɑllkɑnɪt P℮rȅndɪmѻr, ndȅrsɑ dѻ t’ư ndɑh℮t stɑtưsɪ ɪ kɑndɪdɑtɪt dƴ v℮nd℮v℮, Ưkrɑɪnȅs dh℮ Mѻldɑvɪsȅ. Pȅr kȅtȅ tɑshmȅ ȅshtȅ pȅrgɑtɪtưr drɑftɪ ɪ kѻnklưzɑv℮ qȅ dѻ tȅ mɪrɑtѻh℮n nȅ kȅtȅ […]

Continue Reading