U fut për t’u larë në pishinë dhe e nxorrën Pa Jetë, Ky është Shqiptariqë la dy fëmijë jetim

Ai u hodh në pishinën e hotelit dhe vd iq menjëherë më pas, mbase god iti kokën në dysheme. Tr agjedia për 40 vjeçarin shqiptar ndodhi natën midis të shtunës dhe të dielës në Lido Savio, në Ravenna.🔻DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE NGUSHELLONI 😢😢 Mediat italiane shkruajnë se ai […]

Continue Reading

Ambasadorja Yuri Kim Gjen Dashurinë E Jetës Pikërishtë Në Shqipëri, Ajo Poston Foto Me Fjalët: “TË DUA”

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka vizituar Gjirokastrën këtë të diel. Gjatë kësaj vizite me sa duket, ambasadorja ka rënë në dashuri të madhe me qytetin tonë të bukur, Gjirokastrën. “Të dua Gjirokastër”, ky është mbishkrimi me të cilën Kim ka vendosur që të shoqërojë fotot e bukura të shkrepura në një nga vendet më historik […]

Continue Reading

Përcillet për në banesën e fundit 5-vjeçarja që u vra nga nëna

Qyteti i Mascalucias, në Katania është sot në zi, në ditën e varrimit të Elena Del Pozzo, vajzës 5-vjeçare, e cila u vra mizorisht nga nëna e saj, Martina Patti. Flamujt janë ulur në gjysmështizë të gjitha zyrat komunale për të nderuar vogëlushen. Dyqane, organizata politike, shoqërore e prodhuese dhe shoqata sportive u ftuan të […]

Continue Reading

Nëna e pashpirt la vajzën e sëmurë 6 vjeçe në mes të rrugës dhe iku/ E vogla qante dhe thoshte: Nuk e di ku do iki mami më la këtu

Nëna e pashpirt la vajzën e sëmurë 6 vjeçe në mes të rrugës dhe iku/ E vogla qante dhe thoshte: Nuk e di ku do iki mami më la këtu Një vajzë 6 vjeçe është br akti sur nga nëna e saj në mes të rrugës. Vajza 6 vjeçe u la në mes të New […]

Continue Reading

E DHIMBSHME/ Vogelushi mendonte se nena e tij e ndjere po flinte, dhe ajo cfare djaloshi i tha do ju beje te gjitheve te qani…

Fëmijët mund të jenë shumë të vegjel për të kuptuar se çfarë është vdekja. Mund të jetë e vështirë për ta që të pranojnë faktin se të dashurit e tyre papritmas nuk janë më në këtë botë sidomos kur të dashurit janë prindërit e tyre.Gjatë kësaj faze, një person i afërt me ta duhet të […]

Continue Reading

MOS KALO PA E NGUSHLLUAR / Pak orë pasi mbushi 10 vjeç shoferja e dehur shtyp, për vd.ekje vëlla e motër

Pak orë pasi mbushi 10 vjeç Shoferja e de,hur britanike s,typ, për vdek,je vëlla e motër Një aksident i rëndë ka ndodhur në Angli ku një shofere e dehur ka goditur një makinë tjetër ku ndodhej një familje.Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të vdekur dy fëmijët Lilly dhe Smaller McCann, të moshës 4 […]

Continue Reading

”Rusha si kaluat mbrëmë, bebe, bebe”/ Eixhel dhe Arbëri do të bëhen prindër?

Këngëtarja kosovare, Beatrix Ramosaj është mjaft aktive sa i përket rrjeteve sociale, ku mban aktiv ndjekësit me fotografi e video nga jeta e saj e përditshme, teksa ditën e sotme ajo ka dhënë një lajm për çiftin Einxhel dhe Arbër Gumnishta apo siç njihet ndryshe si “DJ Dagz”. Cifti i reality-show, “Big Brother Albania VIP”, […]

Continue Reading

“Të mbytur në borxhe” Familja me 9 anëtarë i jep fund jetës… MOS KALO PA E NGUSHLLUAR

Ata u helmuan që të gjithë. Një vetëvrasje kolektive pasi ishin të mbytur nga borxhet. Nëntë anëtarë të së njëjtës familje janë gjetur të vdekur nga një pakt vetëvrasjeje. Nga më e vogla, një vajzë 15-vjeçare, te një grua e moshuar 72-vjeçare. Trupat u gjetën në dy shtëpi të veçanta që i përkisnin dy vëllezërve […]

Continue Reading

ZOTI JU RUAJT KUSH ME URON/Gruaja me dy mi,tra s.fidon fjalët e mjekëve, lind ‘fëmijën e mrekullisë’

Një grua me dy m itra, së cilës mjekët i kishin thënë se mundësitë për të mbetur shtatzënë i ishin përgjysmuar, do të festojë së afërmi ditëlindjen e parë të ‘foshnjës….PER TE LEX.UAR ME SHUME SHT,YPNI HAPS.IREN REK.LAMUESE TUTJE së mrekullive’ Kur Emma Johns nga Goole, East Yorkshire, u dia g no stikua me didelfi […]

Continue Reading

MOS KALONI PA I URUAR KETO DY ENGJUJ /100 doktor me oparacion ndajnë me sukses pas 12 orësh binjaket e ngjitura..!!

Dy vajza binjake 13-muajshe të lindura të ngjitura janë operuar me sukses nga doktorët në Vietnam.Truc Nhi dhe Dieu Nhi, gëzojnë shëndet të plotë pasi 100 kirurgë punuan për 12 orë pa pushim për të ndarë fëmijët në spitalin e fëmijëve në qytetin Chi MinhPër 3 muajt që do të vijnë, doktorët do të ndihmojnë […]

Continue Reading