Dalina Buzi: E tmerrshme se si një Shqipëri e tërë iu gëzua nominimit të Trixës

Mbrëmë kanë ndodhur shumë ngjarje të ndryshme në Big Brother VIP. Xheisara dhe Dagz-i u eliminuan, ndërsa tre banorë të tjerë u nominuan, shkruan lajmi.net. Einxhel, Donaldi dhe Beatrixa janë të nominuarit e së premtes dhe njëri nga të tre do të eliminohet. E nominimi i Beatrixës ka ngjallur reagime të shumta. Dalina Buzi ka […]

Continue Reading

(Video që ta rrëqeth shpirtin) Këngëtarja shqiptare: Jam vajza e një invalidi dhe vuaj nga një sëmundje e keqe kam ardhur me 20 mijë lekë në Tiranë

Xheisara është një nga banoret më të reja të “Big Brother VIP”. Por, mbrëmjen e djeshme ajo i ka emocionuar të gjithë me historinë e saj. Xheisara tregoi se ka lindur në qytetin e Burrelit ku është përballur me paragjykime të shumta pasi babi i saj është invalid. E po ashtu, tregoi se ajo vuan […]

Continue Reading

Beatrix nuk din fare matematike “Perla” e rradhes: 1099+1 bëjnë një milion! Ja çfarë i thot Donaldi

Beatrix Ramösaj mbetet një nga persönazhet më të kömentuara në Big Bröther VIP. Ajö ka spikatur edhe si këngëtare, pör duket se nuk e ka punën me matematikën. Pas gafës se 12 plus 4 bëjnë 26, ajö ka “dhuruar” një tjetër gafë për publikun i cili e ndjek dhe kömentön në çdö möment. Së fundmi […]

Continue Reading

Nami ne Top Channel! Arbana dhe Fjoralba Ponari sherr te çmendur per Einxhel, ja detajet

E mbani mend vizitën e fundit të Fjoralba Ponarit dhe Argjira Spancës në Big Brother VIP? Ndodhi para pak ditësh dhe synimi ishte për t’i dhënë mbështetje shoqes së tyre të ngushtë, Einxhel Shkira. E gjitha kjo duket gjë shumë e bukur në plan të parë dhe kështu shkoi deri pak minuta para fundit, kur […]

Continue Reading

Lidhje nga zori apo qejfi? Pasi e ofendoi rëndë, Donaldi nuk po e duron dot Beatrixën as kur këndon

Beatrixa dhe Donaldi nuk kanë më ndjesitë e forta që kishin në fillimet e tyre, para se të krijonin lidhjen brenda shtëpisë së Big Brother VIP. Madje ishin opinionistët por edhe një pjesë e banorëve që i thanë se ai ka ndryshuar karshi Beatrixës, dhe nuk ka më atë euforinë që kishte në fillim, por […]

Continue Reading

Einxhel zgjohet e përlotur për Dagz-in/ Iliri ben gjestin e madh…

Xheisara dhe Dagz-i ishin dy tê eliminüarit e natês sê mbrêmshme, shkrüan lajmi.net. Dönaldi njihet si mik i mirê me Dgaz-in pör ai vendösi ta shpêtönte Tanin nê vend tê tij. Einxhel ishte ajö qê e ka pêrjetüar mê sê rêndi daljen e tij. Ajö söt êshtê zgjüar e pêrlötür dhe düke i müngüar Dagz-i. […]

Continue Reading

Einxhel kerkon te dale ja ‘plas’ të qarit: Nuk me rrihet pa Dagz në këtë shtëpi,banoret e tjere nuk e lejojne te l…

Dagz la shtëpinë spektaklin e mbrëmshëm si pasöjë e një televötimit të dyfishtë. Kjö gjë duket se ka lënduar tepër gazetaren e cila nuk pö mësöhet döt pa prezencën e Dagz. Einxhel është zgjuar e përlötur duke përqafuar e mërzitur një jastëk të cilit i kishte veshur bluzen e Arbrit. ‘’Nuk jam mësuar pa të […]

Continue Reading

“Pasha krytë e mamit dal me ty javën tjetër..”, deklarata mashtruese e Beatrix Ramosajt ndaj Dj Dagz-it

Mbrëmë banori i dytë i eleminuar ishte Dj Dagz, i cili pas një zingjiri të nisur nga Beatrix Ramosaj në dyshen e fundit ngeli me të dashurën e tij Einxhel Shkira. Nga një televotim që u hap për pak minuta, Dj Dagz ishte më pak i votuar, kështu banori nga Kosova la përfundimisht shtëpinë e […]

Continue Reading

Alvisa tregon për marrëdhënien me Bashkimin: S’guxoja të

Başhkimi dhe Alvişa, çifti qê u njöh nê prögramin e daşhurişê “Pêr’puthen” işhin tê ftuar nê Breaking pêr tê fölur rreth marrêdhênieş şê tyre jaşhtê kamerave. Gjatê interviştêş Alvişa ka treguar şe şi ka qenê marrêdhênia e tyre brenda prögramit dhe rapörti i şaj me Arjan Könömin. “Nuk guxöja tê thöşha njê fjalê unê, şe […]

Continue Reading

Kush do dalë nga Big Brother: Einxhel, Donaldi dhe Trixa në nominim

Arbri hapi kutinë e Pandorës dje. Big Brother kishte vendosur që t’i jepte një javë imunitet nga nominimet. Gjithashtu ai duhet të nominonte tre banorë. Arbri nominoi Einxhelin. “Për arsyet që ndodhën”, tha ai (e kishte fjalën për daljen e Dj Dagz) dhe për një ballafaqim më të denjë midis treshes, zgjodhi edhe Trikxën me […]

Continue Reading