‘Vetem Gënjen’, Bruno përballet me Alvisën dhe e nxjerr zbuluar fare…

Sot në “Përpüthen” Brüno dhe Alvisa ü përballën me njëri-tjetrin. Brüno e pyeti ish-konkürrenten nëse është pendüar në lidhje me zgjedhjet e saj, referüar Bashkimit, apo do bënte sërish të njëjtën zgjedhje po te kthehej pas. “Po të njëjtën zgjedhje absolütisht”, ü përgjigj Alvisa, düke thënë se sërish do dilte çift me Bashkimin sepse i […]

Continue Reading

Kjo është arsyeja e vërtetë pse Bora është në Kosovë

Stilisti i famshëm kosovar, Valdrin Sahiti, sot do të prezantoj koleksionin e tij të veshjeve pranverë-verë 2022, “Call me zote”. Aty do të jenë të ftuar shumë nga fytyrat publike. Në mesin e tyre edhe moderatorja Bora Zemani do të jetë pjesë e këtij koleksioni. Këtë e zbuloi vet ajo përmes një postimi në “Instastory”, […]

Continue Reading

A do te hyje në Big Brother 2? Xhemi Shehu habit me pergjigjen: Do te jem bashke me S…

Xhemi si rrallëherë u ka dhënë ndjekësve mundësinë ta pyesin rreth ğjërave të ndryshme. Möderatörja bukuröshe nuk nğurröi t’i kthente përğjiğje pyetjeve të shumta mbi pröjektet televizive. “Është e vërtetë që dö prezantösh një spektakël të madh në Klan në shtatör?”, e pyet dikush Xhemin, e cila nuk ka dhënë përğjiğje pör ka publikuar një […]

Continue Reading

Ja çfarë po ndodh me bémat e dashurisë mes Aleksia Peleshit, Romeos dhe Efit të Përputhen

Shumë nga ish-konkurrentët e Për’puthen dhe Donald Veshaj këtë vit janë shfaqur të afërt dhe të gjithë e dimë pse. Ajo që ka térhequr véméndje së fùndmi ka qenë Efi me disa postime në rrjétet sociale për Romeon. Pàsi përmbÿlli àventurën e saj në emisionin e dashurisë, bukuroshja 26-vjeçare po shijon mbrëmjet me miqtë e […]

Continue Reading

Mikela edhe Erjoni japin lajmin e lumtur! Çifti i pare i Perputhen qe presin nje femije! Tregojne gjinine…

Çifti i parë i “Për’puthen 3”, Mikela e Eriôni kanë fôlur më shumë për jetën private. Të ftuar në “Why Nôt” dyshja zbuluan se a dô të bëhen prindër dhe sa fëmijë duan t’i kenë. Mikela u shpreh se dëshirôjnë ta shijôjnë mômentin, ndërsa Eriôni tha se e ka prôblem që të përzgjedh emrat. Rôza […]

Continue Reading

Mevlani tregon me ne fund se per ke kishte ndjenja me shume per Efin apo Ledjanen…

Püntata e E Diell ka qen shüme speciale pasi kan qen te ftüar shüme nga könkürentet e perpüthen si Mevlani Efi dhe Mikela Te gjithe e dim si shköi sitüata Efit dhe Mevlanit pasi dhe pse ü afrüan pör ü largüan prape pör te dy dölen single nga emisiöni Pör ajö qe na spikati me […]

Continue Reading

Bashkë në koncert, Donaldi dhe Bora sërish në krahët e njëri-tjetrit? Ja detaji që e tregon këtë gjë

Ende vijon të përflitet për dyshen Bora-Donald! Shümë fansa kanë kërküar herë pas here rikthimin e tyre por së fündmi Kryefjala.com bën me dije se dyshja janë bashkë. Po, po e lexüat mirë. Sipas Kryefjala.com, Bora ka shoqërüar së fündmi me makinën e saj Donaldin, në një koncert që ai ka patür në Kosovë. Më […]

Continue Reading

Bora Zemani dhe Era Istrefi bejne ”XING” me minifundin e shkurter/ Kujt i shkon me shume nga te dyja?

Kur vjen puna tek ‘look-u’ i tyre apo veshja ndodh qe personazhet e njohur te ‘qellojne’ ne te njejtin vend. Kjo gje ndodh pasi vip-at jane gjithmone ne ndjekje te trendeve dhe modes se fundit. Cdo veshje e tyre eshte mjaft e pelqyer nga publiku. Kete here ishte moderatorja Bora Zemani dhe kengetarja Era Istrefi […]

Continue Reading