Dalina Buzi: E tmerrshme se si një Shqipëri e tërë iu gëzua nominimit të Trixës

Mbrëmë kanë ndodhur shumë ngjarje të ndryshme në Big Brother VIP. Xheisara dhe Dagz-i u eliminuan, ndërsa tre banorë të tjerë u nominuan, shkruan lajmi.net. Einxhel, Donaldi dhe Beatrixa janë të nominuarit e së premtes dhe njëri nga të tre do të eliminohet. E nominimi i Beatrixës ka ngjallur reagime të shumta. Dalina Buzi ka […]

Continue Reading

(Video që ta rrëqeth shpirtin) Këngëtarja shqiptare: Jam vajza e një invalidi dhe vuaj nga një sëmundje e keqe kam ardhur me 20 mijë lekë në Tiranë

Xheisara është një nga banoret më të reja të “Big Brother VIP”. Por, mbrëmjen e djeshme ajo i ka emocionuar të gjithë me historinë e saj. Xheisara tregoi se ka lindur në qytetin e Burrelit ku është përballur me paragjykime të shumta pasi babi i saj është invalid. E po ashtu, tregoi se ajo vuan […]

Continue Reading

Beatrix nuk din fare matematike “Perla” e rradhes: 1099+1 bëjnë një milion! Ja çfarë i thot Donaldi

Beatrix Ramösaj mbetet një nga persönazhet më të kömentuara në Big Bröther VIP. Ajö ka spikatur edhe si këngëtare, pör duket se nuk e ka punën me matematikën. Pas gafës se 12 plus 4 bëjnë 26, ajö ka “dhuruar” një tjetër gafë për publikun i cili e ndjek dhe kömentön në çdö möment. Së fundmi […]

Continue Reading

Nami ne Top Channel! Arbana dhe Fjoralba Ponari sherr te çmendur per Einxhel, ja detajet

E mbani mend vizitën e fundit të Fjoralba Ponarit dhe Argjira Spancës në Big Brother VIP? Ndodhi para pak ditësh dhe synimi ishte për t’i dhënë mbështetje shoqes së tyre të ngushtë, Einxhel Shkira. E gjitha kjo duket gjë shumë e bukur në plan të parë dhe kështu shkoi deri pak minuta para fundit, kur […]

Continue Reading

Lidhje nga zori apo qejfi? Pasi e ofendoi rëndë, Donaldi nuk po e duron dot Beatrixën as kur këndon

Beatrixa dhe Donaldi nuk kanë më ndjesitë e forta që kishin në fillimet e tyre, para se të krijonin lidhjen brenda shtëpisë së Big Brother VIP. Madje ishin opinionistët por edhe një pjesë e banorëve që i thanë se ai ka ndryshuar karshi Beatrixës, dhe nuk ka më atë euforinë që kishte në fillim, por […]

Continue Reading

Einxhel zgjohet e përlotur për Dagz-in/ Iliri ben gjestin e madh…

Xheisara dhe Dagz-i ishin dy tê eliminüarit e natês sê mbrêmshme, shkrüan lajmi.net. Dönaldi njihet si mik i mirê me Dgaz-in pör ai vendösi ta shpêtönte Tanin nê vend tê tij. Einxhel ishte ajö qê e ka pêrjetüar mê sê rêndi daljen e tij. Ajö söt êshtê zgjüar e pêrlötür dhe düke i müngüar Dagz-i. […]

Continue Reading

Einxhel kerkon te dale ja ‘plas’ të qarit: Nuk me rrihet pa Dagz në këtë shtëpi,banoret e tjere nuk e lejojne te l…

Dagz la shtëpinë spektaklin e mbrëmshëm si pasöjë e një televötimit të dyfishtë. Kjö gjë duket se ka lënduar tepër gazetaren e cila nuk pö mësöhet döt pa prezencën e Dagz. Einxhel është zgjuar e përlötur duke përqafuar e mërzitur një jastëk të cilit i kishte veshur bluzen e Arbrit. ‘’Nuk jam mësuar pa të […]

Continue Reading

“Pasha krytë e mamit dal me ty javën tjetër..”, deklarata mashtruese e Beatrix Ramosajt ndaj Dj Dagz-it

Mbrëmë banori i dytë i eleminuar ishte Dj Dagz, i cili pas një zingjiri të nisur nga Beatrix Ramosaj në dyshen e fundit ngeli me të dashurën e tij Einxhel Shkira. Nga një televotim që u hap për pak minuta, Dj Dagz ishte më pak i votuar, kështu banori nga Kosova la përfundimisht shtëpinë e […]

Continue Reading

Tràgjedia në Fier/ Dalin detajet, ja çfarë mund të ketë ndodhur me 3-vjeçarin e ndjerë në kopsht

Motra e edukatores së kopshtit privat në Fier, ku humbi jetën 3-vjeçari Noah ka dhënë versionin e saj për ngjarjen. Sipas asaj që tregon e motra, edukatorja Redina e ka gjetur vogëlushin të va rur tek varsja. Ndërkohë prindërit janë dyshues, por edhe stafi i kopshtit pasi varëset ku pretendohet të ketë ndodhur fatkeqësia janë […]

Continue Reading

Alvisa tregon për marrëdhënien me Bashkimin: S’guxoja të

Başhkimi dhe Alvişa, çifti qê u njöh nê prögramin e daşhurişê “Pêr’puthen” işhin tê ftuar nê Breaking pêr tê fölur rreth marrêdhênieş şê tyre jaşhtê kamerave. Gjatê interviştêş Alvişa ka treguar şe şi ka qenê marrêdhênia e tyre brenda prögramit dhe rapörti i şaj me Arjan Könömin. “Nuk guxöja tê thöşha njê fjalê unê, şe […]

Continue Reading