”U kam thënë paratë do t’i marrësh ti”/ Maja tregon se nuk merr paratë që i hedhin në dasma

Sa herë që bëhen dasma, ne shqiptarët shkundemi mirë nga lekët. Së pari iu hedhim aq lekë sa na kanë hedhur, së dyti hedhim prapë lekë kur shkojmë në drekën apo darkën që bëhet ne restorant. E nisim fillimisht me një 10-tshe, pastaj ndizet atmosfera dhe është t urp se ata të tjerët hedhin 20-tshe, […]

Continue Reading

Mos vallë Arbana Osmani sapo i nxori sekretin e madh Bora Zemanit? Ja për çfarë bëhet fjalë

Big Brother VIP sivjet shënoi arritje të paparë me klikime dhe shikueshmëri, duke lënë mbrapa të gjitha formatet televizive. Për katër muaj të gjithë e ndiqnin dhe kudo!Ky format televiziv mori vëmendje të madhe që nga takimi që u zhvillua ndërmjet aktorit Donald Veshaj dhe moderatores Bora Zemani, aktualisht te “Përputhen” në Top Channel. Pas […]

Continue Reading

Publikon momente nga koha kur ishte modele në Itali Beniada Nishani

Beniada Nishani është bërë e njohur më shumë për publikun shqiptar pas pjesëmarrjes në Big Brother VIP.Finalistja e edicionit të parë të BB përpara se të futej në spektakël, ka qenë e njohur në Itali si modele. Ajo është rritur në shtetin italian dhe ka krijuar një karrierë të bujshme në fushën e modelingut. Duke […]

Continue Reading

Te gjithe ne lot! Historia rrëqethëse e babait që humbi 8 djem dhe ka vetëm një vajzë (Video)

Prindërit për fëmijët bëjnë gjithçka duke i plotësuar çdo dëshirë të tyren. Niko është një baba që ka hu.mbur tetë djem dhe e vetmja që i ka mbi j.etuar është vajza, të cilës s’ia ka thënë kurrë fjalën “Jo”. Por pesë vite më parë ka ndodhur diçka, që solli këtë baba në rubrikën “Ka një […]

Continue Reading

Vetëm një lidhëse flokësh e Dafinës kushton mbi…

Dafina Zeqiri ka një stil mjaftë unik në paraqitjet e saj, si në grim ashtu edhe në veshje. Një paraqitje e bukur e Dafinës, duket se qenka mjaftë e kushtueshme, pasi vetëm lidhësja e flokëve të saj nga marka “Balenciaga” kshton 126 euro. Në total për këtë paraqitje Dafina shpenzoi 806 euro. Si duket, Dafina […]

Continue Reading

Pasi u zune keq për një djalë, Rrushja bën deklaratën e fortë për Alesjan: Ajo me mo…

Rrushja dhe Alesja e kanë prishur miqësinë e tyre për shkak të pëlqimit të përbashkët për Astritin. Në puntatën e sötme të “Përputhen”, Rrushja bëri një deklaratë të förtë. Ajö tha se Alesja e ka parë me urrejtje në mömentin kur ka dalë me Astritin. Rrushja: Ti mömentin kur ke dalë me Astritin, ti ke […]

Continue Reading

Yjet e estradës shqiptare që agjërojnë Ramazanin

Këtë të shtunë, nis Ramazani, derisa gjatë këtij muaji të shenjtë, besimtarët myslimanë agjërojnë duke qëndruar pa ngrënë dhe pa pirë për orë të tëra. Përveç miliona njerëzve në botë që presin Ramazanin, janë edhe disa të famshëm shqiptarë, të cilët pavarësisht punës me orë të gjata në koncerte, shesh-xhirime e studio, agjërojnë. Më poshtë […]

Continue Reading

“Big Brother s’paska mbaruar”, Eduarti publikon pamjet e mesnatës që Arbana do donte t’i zhdukte

Atëherë kur Eduarti merret me projektin e tij të ri kinematografik, një film të cilin ka treguar se xhirimet i ka përfunduar, Arbana shijon filma të tjerë në shtëpi. Megjithatë Edi e ka nxjerrë zbuluar, duke publikuar një foto të Arbanës në shtëpi që para televizorit e ka zënë gjumi. “Unë jam duke punuar në […]

Continue Reading

Furtuna pushton Vlorën, dy persona bien nga lartësitë – përfundojnë në spital

Era e fortë ka përfshirë disa qytete të Shqipërisë këtë të enjte, sidomos zonat bregdetare dhe veçanërisht Vlorën. Bëhet e ditur se gjatë orëve të pasdites, në dy raste të veçanta, dy persona kanë rënë nga lartësia si pasojë e erës së fortë, duke përfunduar në spital. Rasti i parë ka ndodhur në lagjen Pavarësia […]

Continue Reading